Anglický životopis | Sepsání anglického životopisu | CV vzory

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)
Napsal(a)  Zveřejněno v: Hledání práce

 

Anglický životopis - vytvořte si jej online

Jestliže máte zájem, aby váš anglický životopis vypadal jako ten zde, využijte bezplatný online CV builder zde. Doporučuji se předem na daném webu  zaregistrovat. Bohužel životopis bude uložen v pdf verzi, takže jej nebude možné upravit, avšak text životopisu je možné zkopírovat do Wordu a následně upravit. 

Také Europass umožňuje napsání anglického životopisu online. Vzor životopisu naleznete zde a následně si jej bezplatně můžete vytvořit online zde či si stáhnout šablonu životopisu zde

Vzory životopisů

Pro snadnější tvorbu CV se můžete nechat inspirovat různými vzory životopisů. Velký výběr vzorů anglických životopisů (samples) pro jednotlivá povolání naleznete na níže uvedených odkazech. Nenajdete-li nic dle vaší představy, zkuste si šablonu pro dané zaměstnání rovnou vygooglovat. Např. chcete-li sepsat CV pro pozici číšníka, zadejte “Sample CV waiter”.

Vzory textů pro jednotlivá povolání

Desítky vzorů anglických životopisů (CV) naleznete na SampleCVC - výpis oborů je uveden na pravné straně. Avšak k samotné tvorbě životopisu doporučuji užít hezčí šablonu. 

Příklady anglických životopisů (CV) pro jednotlivá povolání:

Recepční, hotely, kuchaři, číšníci

Kadeřník, manikúra apod. (konkrétní výpis je dole na stránce pod životopisem)

Zdravotní sestra, lékaři apod. (konkrétní výpis je dole na stránce pod životopisem)

Řidič

Jestliže jste ve výše uvedeném odkazu nenašli, co jste hledali, zkuste ještě odkaz následující, na kterém naleznete vzory CV pro cca 50 zaměstnání: CVtips.

Příklad:

Recepční

Kuchař

Pomocná síla v kuchyni

Anglický životopis vzhled

Různé vzhledy anglických životopisů jsou k dispozici zde či zde

Anglický životopis (CV): STRUKTURA

 Personal details (Osobní údaje)

 • jméno (name)
 • adresa (address)
 • telefonní číslo (telephone number)
 • emailová adresa
 • datum narození (date of birth)

Profile (Profil)

Jedná se o několik vět, díky kterým bude mít zaměstnavatel okamžitou představu o vaší osobě. Můžete popsat např.

 • your current situation (současná situace) Popis nedávných úspěchu a jaký druh práce hledáte.
Příklad Current situation I have recently completed an NVQ2 in Floristy and gained my Maths GCSE. I love flowers and design and wish to use the creative skills I have developed. I am hard-working, reliable, self-motivated and organised, with great people skills. Nedávno jsem ukončil studium NVQ2 zaměřené na pěstování květin a také jsem obdržel kvalifikaci GCSE v matematice. Květiny spolu s designem jsou mým velkým koníčkem a současně bych rád využil nabyté kreativní schopnosti. Mými přednostmi je vysoké pracovní nasazení, zodpovědnost, sebemotivace a organizovanost. Disponuji také vlastnostmi, které jsou důležité na tvorbu a udržování mezilidských vztahů.
 • your personal profile (osobní profil) Krátký souhrn popisující vaší osobu. Zahrnuje nejdůležitější schopnosti a zkušenosti, které můžete nabídnout a vyhlídky na budoucnost.
Příklad Profile I am a hardworking sales assistant, with good teamwork and customer relations skills. I have worked in a variety of retail outlets. I would now like to build on my experience and move into a team leader role. Jako asistent prodeje jsem velice pracovitý, výborně spolupracuji s celým týmem a zároveň navazuji a udržuji výtečné vztahy se zákazníky. Přestože mám zkušenosti z různých míst, rád bych si je rozšířil a získal pozici vedoucího pracovníka.

Achievements/Key skills (Úspěchy/Dovednosti)

Zde byste měli zdůraznit vaše největší úspěchy. Mohou zahrnovat získané vzdělání a jiné kvalifikace, získaná ocenění apod.

Příklad Skills and Achievements My NVQ floristry project was featured in an article in the Silby Advertiser. Communicate effectively with the public and colleagues Budgeting at home and work Able to work on my own initiative Moje závěrečná práce z NVQ byla publikována v článku Silby Advertiseru. Efektivní komunikace s věřejností a kolegy Finanční plánování doma i v práci Schopnost práce na základě vlastní iniciativy

Work history (Historie zaměstnání)

Výpis začněte od současné, případně poslední, práce. U každé uveďte jméno zaměstnavatele, název pracovní pozice, datum nástupu a ukončení a  pracovní náplň (hlavní povinnosti).

Příklad Work history Silby Youth Club                                                          January 2004 – present Volunteer youth support worker
 • Working with other volunteers to arrange activities and outings
 • Assisting with accounts and budgeting
The Fruit Bowl, Silby                                                   July 2004 – October 2005 Sales assistant
 • Customer service
 • Stock handling and ordering
 • Expanding the business to sell flowers
Silby Youth Club                                                          leden 2004 – současnost Dobrovolná práce s mládeží
 • pořádání aktivit a výletů spolu s ostatními dobrovolníky
 • asistování s účetnictvím
The Fruit Bowl, Silby                                                    červen 2004 – listopad 2005 Obchodní zástupce
 • služby zákazníkům
 • řízení skadu a objednávek
 • roršíření firmy na prodej květin

Education and qualifications (Vzdělání a kvalifikace)

Seznam začněte od poslední získané kvalifikace po střední školu. Uveďte titul, datum, druh a předměty závěrečných zkoušek a název školy.

Příklad Qualifications: Silby Community College 2004–2005 Floristry NVQ2 Maths GCSE grade C

Hobbies and interests (Koníčky)

Koníčky toho o vaší osobě vypovídají spoustu. Výčet zaměřte tak, abyste vytvořili co nejpozitivnější obraz.

Příklad Interests: My passion is flower arranging and gardening, which has led me to take a Floristry qualification. Other interests include volunteering with my son’s youth club and I have just joined the local women’s running club. Mou hlavní vášní je zahradničení a aranžování květin, což mě také vedlo k absolvování kvalifikace v květinářství. Mezi mé další zájmy patří dobrovolnická práce v dětském kroužku a nedávno jsem se také stala členkou běžeckého klubu pro ženy.

References (Reference/posudky)

Zaměstnavatelé obvykle požadují reference dvě. V praxi to většinou chodí tak, že poskytnete daná jména a kontaktní údaje a následně těmto osobám přijde dotazník s dotazy směřovány k ujištění, že jste spolehlivý a důvěryhodný pracovník.

Alespoň jedna z referencí by měla být od posledního zaměstnavatele nebo případně učitele. Nejsou-li k dispozici, zkuste uvést zaměstnavatele předešlého, nebo kteroukouliv osobu z dřívější práce, která byla na vyšší pracovní pozici než vy.

Před samotným uvedením referentů v CV byste je měli kontaktovat a ujistit se, že s uvedením na vašem CV souhlasí. Zdroj:  https://www.cvbuilder-advice-resources.co.uk/

dikuze Anglie Britanie

 

Číst 32452 krát Naposledy změněno sobota, 09 březen 2013 15:00