Koupě auta v Anglii

Ohodnotit tuto položku
(9 hlasů)
Napsal(a)  Zveřejněno v: Auto & předpisy

Následující článěk se zaměřuje na místa, kde můžete svůj nový automobil zakoupit. V budoucnu plánuji zpracovat článek také s určitými tipy, ovšem máte-li nějaký aktuální dotaz již nyní, směřujte jej prosím do fóra.

INTERNET

Na internetu naleznete inzeráty jak jednotlivců, tak dealerů. Zakoupené vozidlo od jednotlivce je obvykle nejlevnější variantou, budete ovšem ochuzeni o záruku - jediným vymahatelným právem je, že auto musí splňovat všechny prvky, jež jsou popsány v inzerátu.

K jedním z nejvíce užívaných webů, kde si automobil můžete zakoupit rovnou nebo zkusit vydražit, patří www.ebay.co.uk.

Nahlédnout můžete také do elektronických verzí časopisů či novin specializující se na prodej vozidel.

Doporučené stránky:

www.ebay.co.uk

www.autotrader.co.uk

www.fish4cars.co.uk

www.parkers.co.uk

www.echangeandmart.co.uk

AUTOBAZAR

V každém městě jich vidíte spoustu. Auto si můžete prohlédnou, vyzkoušet a koupit okamžitě, nebo koupi přenechat na jiný den. Spousta autobazarů poskytuje záruku na všechna vozidla s tím, že lhůta se liší dle ceny vozu (nebo případně stáří - u nových aut máte ještě klasickou záruční lhůtu). Jestliže si tedy zakoupíte 15 let starou Felicii, můžete očekávat záruku dlouhou tak jeden měsíc. Tím se vám dostává také ujištění, že bazar prodává ověřená vozidla v akceptovatelném stavu (na rozdíl od soukromého prodejce).

Uvedené ceny nejsou definitivní, můžete smlouvat.

Seriózní prodejci by měli být členy odborového sdružení – Retail Motor Industry Federation.

Většina bazarů poskytuje také možnost vyřízení pojištění.

AUKCE

Jednou z možností koupě auta je vydražení vozidla v aukci. Nevýhodou je, že se v autě nemůžete projet - kupujete jej tak, jak jej vidíte. Určitě tedy dojděte brzy, abyste měli čas si auta alespoň důkladně prohlédnout.

Výhodou je vysoká koncentrovanost vozidel na jednom místě za velice příznívé ceny.

Místa konání aukcí a další informace naleznete na zde.

REGIONÁLNÍ TISK

Inzerce vozidel je často pravidelnou součástí příloh lokálních novin. Noviny si můžete zakoupit, vypůjčit v knihovně nebo si případně některé prohlédnout online (jako např. www.drive24.co.uk).

SPECIALIZOVANÉ NOVINY ČI ČASOPISY

Některé noviny obdržíte na veřejných místech zdarma, jiné, specializované, jako je AutoTrader nebo Auto Echange, zakoupíte v novinovém stánku.

Komentář:

Při koupi auta nezapomeňte vzít v potaz cenu pojištění, která se, mimo jiné, zásadně odvíjí od obsahu motoru. Můžete si tedy koupit pěkného sporťáčka, který vás v porovnání s cenami v ČR vyjde na pakatel, ovšem cena pojištění vás vyjde na £3000!

Každé auto je zařazeno do jedné z dvaceti kategorií, přičemž skupina 1 je nejlevnější. Autotrader.co.uk předkládá seznam šesti aut s nejlevnějším pojištění:

Ford Fiesta (skupina 3)

Vauxhall Corsa (skupina 2)

Toyota Aygo/Citroen C1/Peugeot 107 (skupina 1)

Renault Clio (skupina 1)

Ford Ka (skupina 1)

Skoda Fabia (skupina 1)

Orientační ceny nových i starých vozidel naleznete na www.whatcar.com. K nalezení jsou zde také kvalitní recenze, tipy na koupi, údržbu i prodej aut a inzeráty automobilů k prodeji.

dikuze Anglie Britanie

 

Číst 23132 krát Naposledy změněno sobota, 09 březen 2013 15:04