Marihuana v Anglii - zákon

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Napsal(a)  Zveřejněno v: Úřady & banky
  • Marihuana (cannabis) je v Británii protizákonná; zařazuje se do kategorie B.
  • Budete-li přistihnuti s marihuanou, policie vždy učiní určité kroky.

Přechovávání, držení

Budete-li přistiženi s marihuanou, policie ji zkonfiskuje a vy se vystavíte možnosti zatčení. Následná akce se bude odvíjet od daných okolností a vašeho věku.

Obvykle, jste-li starší 18 let, obdržíte varování. Jste-li osobou mladší 18 let, dostanete napomenutí a policie zkontaktuje vaše rodiče. Jestliže marihuanu kouříte očividně a bez jakéhokoliv ostychu, nebo jste s ní byli přistiženi již v minulosti, je zde vysoká pravděpodobnost zatčení.

Pakliže jste mladší 18 let a jste s marihuanou přichyceni podruhé, vystavujete se vysoké pravděpodobnosti obdržení posledního varování a doporučení k tzv. Youth Offending Team (týmu zabývající se mladými delikventy). Jestliže jste osobou starší 18 let a přichyceni s marihuanou podruhé, můžete obdržet pokutu „Penalty Notice of Disorder", která činí £80 a bude zaznamenána v národní policejní databázi.

Jestliže jste chyceni s marihuanou potřetí, nehledě na věk, pravděpodobnost zatčení je značně vysoká.

Pokračujete-li v porušování práva, obrdžíte záznam do trestního rejstříku, což se negativně projeví při hledání zaměstnání. Stejně tak to může ovlivnit váš nárok na vycestování do určitých zemí.

Maximální trest za přechovávání marihuany je pět let vězení a pokuta bez stanovení horního limitu.

Distrubuce

Distribuce marihuany je velice závažný trestný čin.

Za trestný čin se považuje i nabídnutí marihuany přátelům.

Jestliže pěstujete v domácnosti větší množství nebo jste-li chyceni s větším množstvím marihuany, můžete být obviněni z pokusu o šíření drog.

Maximální trest za distribuci je 14 let vězení a pokuta jakékoliv výše.

Věděli jste, že..?

Řízení pod vlivem drog je ilegální. Můžete být uvězněni, obržet vysokou pokutu či vám může být odebrán řidičský průkaz.

Do protizákonné situace se dostanete také tehdy, když necháte vstoupit osobu s marihuanou do vašeho domu nebo do jiné nemovitosti. Pakliže je osoba kouřící kanabis přistižena policí v klubu, hospodě apod., může dojít k podání trestního oznámení na majitele klubu či na osobu organizující párty.

Užívání konopí jako lék k utišení bolesti je trestný čin také. Přechovávání bude klasifikováno jako nezákonné vždy nehledě na účely.

dikuze Anglie Britanie

 

Číst 6941 krát Naposledy změněno sobota, 09 březen 2013 15:12