Nakupování Anglie: nejlevnější obchody

Ohodnotit tuto položku
(14 hlasů)
Napsal(a)  Zveřejněno v: Nakupování & stravování

 Jestliže jste v Anglii nově příchozí, pročtěte si tipy na levné nakupování v obchodech, jež jsou rozprostřeny po celé Británii. Máte-li dojem, že nějaký obchod v seznamu chybí, napište jej prosím do komentáře, ať může být do seznamu následně přidán.

POTRAVINY

Iceland

Velice levný obchod s potravinami, přičemž levně zde zakoupíte zejména polotovary, mražená a hotová jídla.

Aldi, NettoLidl 

Všechny jsou to obchody podobné Lidlu tak, jak jej známe V Čechách. Pravidelný denní nákup zde pravděpodobně neučiníte, ovšem některé výrobky se zde dají zakoupit velice levně – zejména konzervy, sladkosti a pokrmy v zavařovacích sklenicích.

Aldi má také dobré, kvalitní a levné salámy a sýry a oproti supermarketům velice levnou zeleninu a ovoce.

ASDA

Zřejmě nejlevnější supermarket z obchodních řetězů jako je Tesco, Morrisons apod. Dražšími supermarkety jsou pak M&S, Sainsbury’s, Waitrose a Coop.

Trhy

Co se ovoce a zeleniny týče, nejlevněji je koupíte na trzích. Nevýhodou je, že zavírají už kolem čtvrté, páté hodiny, ovšem jestliže natrefíte, můžete zde koupit úplné “bargains” jako je např. tři velké krabičky jahod nebo přes kilo hroznového vína za libru. Někdy přijdete a ceny se budou pohybovat běžně, ovšem na to natrefíte a za libru dostanete dvoukilový pytel rajčat nebo tři ananasy.… Po čase zjistíte, v kterou hodinu či den můžete tyto nabídky očekávat (většina slev je krátce před zavíráním).

Na trzích se také většinou vyplatí nakupovat ryby a maso

PŘEDMĚTY DENNÍ POTŘEBY/DOMÁCNOST

Willkinsons

Předměty na vybavení a dekoraci domácnosti (nádobí, obrazy, prostírání, lůžkoviny, svíčky aj.), kosmetika, něco málo z potravin. Vše za velice slušné ceny.

Range

 Předměty na vybavení a dekoraci domácnosti, nábytek, nádobí, vše levné, přesto ne nejhorší kvality.

Argos

U Angličanů velice oblíbený obchod. V obchodě místo vystavených výrobků naleznete katalogy s nabídkou vešekerého zboží. Vy si daný předmět vyberete, objednáte a buď jej ihned obdržíte nebo vám bude řečeno, kdy si pro něj můžete přijít. Ceny jsou levné, kvalita přiměřená.

Výrobek si také můžete objednat přes internet a vyzvednout si jej v obchodu nebo si jej nechat zaslat poštou.

Pound land, Pound stretcher, The 99p store

Kosmetika (šampóny, mýdla, zubní pasty apod.), čisticí prostředky, sladkosti, léky, různé předměty denní potřeby, potřeby pro domácí mazlíčky, hračky apod. – vše koupíte za £1.

OBLEČENÍ

Primark

Primark je rozhodně nejlevnější obchod s oblečením. Kvalita není nejhorší, ovšem počítejte, že je velká pravděpodobnost, že stejné tričko, jež si zakoupíte zde, poté uvidíte na dalších třech lidech – jedná se totiž o jeden z nejnavštěvovanějších obchodů.

Charity shops

Charity shops jsou obdobou Secondhands shop s tím rozdílem, že oblečení zde prodávané je většinou značkové. Nicméně princip charity shopů je ten, že všechny předměty (kromě oblečení zde zakoupíte levně také knihy, DVD, CD, různé nádobíčko apod.) jsou do obchodů darované a výtěžek z jejich prodeje jde na určitou charitu.

Máte-li tedy staré oblečení, můžete je do charity shopů zanést.

Občas se vám také v poštovní schránce objeví plastový pytel s žádostí, abyste vaše nepotřebné oblečení (knihy, hračky, nádobí…) darovali a pytel v ten a ten den ponechali před domem ke kolekci.

Peacock

Peacock je taktéž poměrně levný obchod s oblečením, přičemž zboží zde prodávané vypadá mnohem moderněji než v Primarku.

TK Max

TK Max prodává značkové zboží z přechozích sezón. Jde o velice oblíbený obchod, protože slevy mohou být skutečně znatelné. Značky jsou rozmanité od Nike, přes Bench k Miss Pinky a ceny běžně klesají např. z původních £45 na £15.

Matalan

Údajně také velice levný obchod s oblečením, osobní zkušenost však nemám.

Decathlon

Levný obchod s pěkným a kvalitním sportovním zbožím. Decathlon vyrábí oblečení také své vlastní značky (Kalenji), jehož kvalita je dobrá a cena velice lákavá.

NA INTERNETU

ebay.co.uk

Jedná se o jeden z nejznámějších internetových obchodů v Anglii. Většina prodeje je založena na aukci, naleznete zde však i tzv. nabídky „buy now“ s fixní cenou, čímž se dražbě můžete vyhnout a výrobek zakoupit ihned. Na Ebay je k dostání v podstatě cokoliv - lidé zde nakupují auta, šperky, oblečení, elektroniku, domácí potřeby, no skutečně cokoliv.

Výhodou Ebay je možnost platby online bankovní kartou, přičemž většina transakcí se provádí přes „paypal“, díky němuž nemusíte mít svou kartu v době nákupu při sobě.

Co se důvěryhodnosti týče, je třeba se vždy podívat na prodejcovo hodnocení – tzv. feedback. Je-li 100% pozitivní, můžete očekávat seriozní transakci. Čím nižší číslo je, tím se pravděpodobnost, že vám zásilka nedojde nebo případně nebude obsahovat výrobek dle vašich očekávání, snižuje.

Důležité je také poznamenat, že spousta lidí žije v omylu s tím, že výrobek, jenž koupí přes internet, nelze reklamovat. Někteří z prodejců na Ebay uvádí přímo u popisu výrobku, zda je reklamace možná či ne. Nicméně zákon stanoví, že výrobek musí odpovídat jeho popisu na internetu a jestliže se liší, kupec má možnost požádat o navrácení peněz.

amazon.co.uk

Amazon představuje další populární internetový obchod v Británii a to zejména pro nákup knih. K dostání je zde však také levná elektronika, předměty domácí potřeby a jiné typy zboží.

Uvažujete-li o tedy koupi jakékoliv knihy, učebnice, mapy apod., rozhodně doporučuji se jako první podívat na stránky Amazonu, ceny jsou často mnohonásobně levnější než v knihkupectví.

Do určitých knih můžete také nahlédnou díky možnosti „search inside“.

Ceny knih se pohybují už od jedné pence (£0.01) – zaplatíte pouze za poštovné, které obvykle činí kolem £2.50. Za tuto cenu lze získat velice zajímavé knížky.

Stejně jako výše u popisu nákupu přes Ebay nezapomeňte na fakt, že jestliže zboží, jež jste si z Amazonu objednali, neodpovídá popisu produktu, máte právo na reklamaci. Tento fakt se vztahuje na jakýkoliv výrobek objednaný z internetu.

BENZÍN

O nejlevnějších cenách benzínu pojednává samostatný článek zde.

dikuze Anglie Britanie 

Číst 65004 krát Naposledy změněno sobota, 09 březen 2013 15:07