Angličtina mp3: Nácvik poslechu | Angličtina poslech online

Ohodnotit tuto položku
(21 hlasů)
Napsal(a)  Zveřejněno v: Výuka AJ online

K poslechovým cvičením budete potřebovat některý z přehrávačů. Jestliže váš počítač žádným nedisponuje, stáhněte si např. Media Player zde.

K nácviku poslechu můžete užít následující odkazy:

Poslechová cvičení

British Coucil

Spousta poslechových cvičení zaměřující se jak na začátečníky (Elementray podcast), tak na pokročilé. Kromě nácviku poslechu se díky různým aktivitám ke každému podcastu můžete také ujistit, že jste nahrávce správně porozuměli.

ESL Lab

Řada poslechových cvičení, které jsou obohaceny o spoustu aktivit, jež nejen otestují vaši schopnost porozumění, avšak také vám pomohou zapamatovat si nejdůležitější slovíčka.

ESL About

Obsahuje několik desítek nahrávek s kontrolními otázkami, kterými zjistíte, zda jste nahrávkám správně rozuměli.

ESOL Courses

Poslechová cvičení zaměřená na středně pokročilé studenty. K dispozici je 50 videí, po jejichž shlédnutí zodpovíte otázky A, B, C, D, díky kterým poznáte, zda jste nahrávkám správně porozuměli.

Pasivní poslech - Podcasts

ESL Pod

Přes 500 zdařilý podcastů zaměřující se na slovní zásobu z každodenního i pracovního života. V každém textu k danému poslechu jsou také zvýrazněna nejdůležitější slovíčka, jejichž význam je v druhé polovině nahrávky jednotlivě vysvětlen.

VOA News ´

VOA Learning English je americké rádio zaměřené převážně na cizince studující angličtinu. Slovní zásoba je omezena na 1500 slov, věty jsou krátké, jednoduché, bez užití idiomů, rychlost zpráv pomalejší. Nové zprávy jsou přidávány denně.

Listening to English

Spousta podcastů zaměřených na zlepšování slovní zásoby. Články jsou čtivé, týkajících se různých témat, s možností poslechu online či stažení v MP3 formátu.

Spotlight Radio

Opět spousta podcastů zaměřených na zvyšování slovní zásoby studentů angličtiny.

Business English Pod

Podcasty zaměřené na obchodní angličtinu.

Další

Forvo

Neznáte výslovnost určitých zpěváků, pohoří, značek potravin apod? Zkuste slovíčko vyhledat v Forvo, což je neustále se rozrůstající slovník výslovnosti lišící se od obvyklých slovníků tím, že kromě běžných slov si zde můžete poslechnout i výslovnost vlastních jmen jako jsou jména známých osobností, názvy jídel, měst, hudebních skladeb apod.

dikuze Anglie Britanie

 

Číst 71611 krát Naposledy změněno středa, 06 únor 2013 21:14