Práce Anglie - návod, jak si najít práci v Anglii + Pracovní podmínky Anglie Doporučený

Ohodnotit tuto položku
(11 hlasů)
Napsal(a)  Zveřejněno v: Statické stránky
Práce Anglie - kompletní návod, jak si najít práci v Anglii | Pracovní podmínky Anglie
Tento článek je určen těm, kteří si chtějí najít práci v Anglii na vlastní pěst.
Hledání práce Anglie na internetu
Jobcentre Plus - Úřad práce Anglie
Jobcentre Plus zde (neboli úřad práce) je výborným zdrojem hledání práce v Anglii. Kromě jeho online verze se můžete do Jobcentre dostavit i osobně. K dispozici tam budete mít stojan s obrazovkou, kde si nabídku práce můžete projít i vytisknout a následně můžete bezplatně využít telefóny na dané pobočce a daným zaměstnavatelům zavolat. Jste-li na úřadu práce registrovaní, můžete požádat i dané zaměstance u přepážky, aby zavolali za vás.
Online databáze pracovních míst
Tisíce nabídek práce naleznete v online databázích. Příklad: www.reed.co.uk
www.monster.co.uk
www.totaljobs.com
www.manpower.co.uk
www.hotjobs.com
www.gumtree.com
Stránky pracovních agentur
Ve zlatých stránkách www.yell.com či googlu si vyhledejte pracovní agentury (recruitment consultants) ve městě, kde chcete pracovat (příklad. recruitment consultants, London). Na webech jednotlivých agentur poté najdete aktuální seznam nabízené práce.
Příklady agentur nabízejících práci celoplošně po Anglii
www.adecco.com
www.bluearrow.co.uk
www.stafforce.co.uk
www.select.co.uk
Jestliže vás zajímá specifický okruh práce, do zlatých stránek či googlu zadejte konkrétní název. Např.
práce řidiče Anglie: driving recruitment agency London
práce v domově důchodců Anglie: nurses angencies nebo care agencies London
 
 
 
 

1) Hledání práce Anglie (Británie) na internetu

Jobcentre Plus - Úřad práce Anglie (Británie)

Jobcentre Plus zde (neboli úřad práce) je výborným zdrojem hledání práce v Anglii. Kromě jeho online verze se můžete do Jobcentre dostavit i osobně. K dispozici tam budete mít stojan s obrazovkou, kde si nabídku práce můžete projít i vytisknout a následně můžete bezplatně využít telefóny na dané pobočce a daným zaměstnavatelům zavolat. Jste-li na úřadu práce registrovaní, můžete požádat i dané zaměstance u přepážky, aby ohledně vámi vybrané práce zavolali za vás

Online databáze pracovních míst

Tisíce nabídek práce v Anglii naleznete v online databázích. Příklad:

Stránky pracovních agentur 

Ve zlatých stránkách www.yell.com či googlu si vyhledejte pracovní agentury (recruitment consultants) ve městě, kde chcete pracovat (příklad. recruitment consultants, London). Na webech jednotlivých agentur poté najdete aktuální seznam nabízené práce. 

Příklady agentur nabízejících práci celoplošně po Anglii

Jestliže vás zajímá specifický okruh práce, do zlatých stránek či googlu zadejte konkrétní název. Např. 

 • práce řidiče Anglie: driving recruitment agency London
 • práce v domově důchodců Anglie: nurses angencies nebo care agencies London

Webové stránky konkrétních firem

Spousta zaměstnavatelů v Anglii inzeruje nabídku práce pouze na svých stránkách. Zkuste si tedy najít seznam všech firem v sektoru práce, o který se zajímáte a následně vyhledat jejich webové stránky - nabídka práce bude pod kolonkou "vacancies". Příklady firem, kde lze odbržet práci jako prodavač. 

Webové strány jednotlivých měst

Jestliže chcete obržet práci v Anglii ve státním sektoru, nabídky práce naleznete na oficiálních webových stránkách daného města. V praxi to často znamená www.název daného města.gov.uk. Příklad: www.london.gov.uk

Pakliže vaše město danou příponu gov.uk nemá, zadejte si název daného města klasicky do googlu a oficiální stránka by snad měla vyjet jako první. 

Hledání práce Anglie náhodným zadáním klíčových slov

Samozřejmě dalším způsobem hledání práce v Anglii je kombinace klíčových slov práce, kterou byste rádi vykonávali a název daného města. Takže např. driver London | cook Manchester | teacher Birmingham a podobně. 

2) Úřad práce Anglie

O úřadu práce v Anglii - Jobcentre byla již zmínka výše. 

Nejbližší úřad práce nalezente po zadání Jobcentere Plus a názvu vašeho města do googlu. Nabídku práce na úřadu naleznete na online stojanech, kde si práci můžete vyhledat dle klíčových slov a následně si inzeráty, které vás zaujaly bezplatně vytisknout. Jestliže jste na úřadu práce registrovaní, můžete také požádat pracovníky na přepážkách, aby danému zaměstnavateli zavolali. 

3) Pracovní agentury Anglie

Pracovních agentru je v Anglii spousta. Stačí se projít po městě a poznáte je tak, že mají nabídku práce vyvěšenou ve výlohách. Případně je samozřejmě můžete také vygooglovat - zadejte slovo "recruitment agency" či "recruitment consultants" plus název vašeho města. Případně zadejte stejné klíčové slovo do zlatých stránek  www.yell.com. Pamatujte si však že pracovní agentury v Anglii vám nesmějí za zprostředkování práce nic účtovat!!! Ve chvíli, kdy se s nějakou pracovní agenturou zaregistrujete, nenechávajte nic náhodě a nespoléhejte, že vám s nabídkou práce zavolají - choďte do dané agentury či volejte jim každý den!

Máte-li určitou pracovní specializaci, vyhledejte si pracovní agenturu dle ní - např. pro řidiče - driving agency | pro učitele - teachers agency | pro pečovatele - nursing agency apod. 

4) Lokální noviny, časopisy - sekce Jobs či Vacancies (= práce)

Přístup k novinám či časopisům máte online, v knihovnách (knihovny jsou v Anglii zdarma) či v obchodech. Příklad online deníků, kde naleznete sekci práce:

5) Osobně u zaměstnavatelů 

Máte-li zájem o konkrétní práci, zkuste se dostavit či poslat email konkrétnímu zaměstnavateli. Jste-li např. zahradník, vyhledejte si v googlu "gardening company" a dostavte se osobně či pošlete email s vaším životopisem a poptávkou po práci všem firmám, na které narazíte. Spoustě Čechům se tak již práce v Anglii najít podařilo ještě z ČR!

6) Vytvořením letáku s nabídkou práce

Vytvořte si leták s inzercí práce, kterou nabízíte. V Anglii letáky skoro vůbec nechodí, takže budete jedineční. Jestliže máte zájem např. uklízet po domácnostech, pracovat jako malíř, zahradník, zedník apod, jednoduše si levně vytiskněte letáky a ty rozneste. Letáky můžou být malého formátu a text na nich jednoduchý.

Pracovní podmínky Anglie

1) Před nástupem do práce - National Insurance Number

Jestliže máte zájem o práci v Anglii, ještě předem zahájením práce si doporučuji vyřídit National Insurance Number. Více informací zde

2) Práce v Anglii jako osoba samostatně výdělečně činná

Práce v Anglii jako OSVČ je velice běžná a registraci provedete vyplněním jednoduchým online formulářem. Výhodou je, že jestliže si nic nevyděláte, nemusíte platit žádné poplatky. Více informací zde

3) Po nástupu do práce vyřešení daní

Jakmile si v Anglii naleznete práci, je dobré se ujistit, že odvádíte daně tak, jak máte. Může se totiž jinak stát, že se na daních přeplatíte. Návod, jak na to zde

4) Informace o ostatní pracovních podmínkách ohledně práce Anglie:

 • Pracovní smlouva Anglie zde 
 • Nemocenská u anglického zaměstnavatele zde
 • Výpovědní lhůta Anglie zde
 • Státní svátky zde
 • Přesčas Anglie zde
 • Pracovní úraz zde
 • Minimální mzda Anglie zde
 • Dovolená u anglického zaměstnavatele zde
 • Mateřská Anglie zde
 • Průměrná mzda zde
 • Otcovská dovolená Anglie zde
Číst 60953 krát Naposledy změněno sobota, 09 březen 2013 15:16